Prawo korzystania z mieszkania w trakcie małżeństwa. Separacja, najem a prawo do lokalu. Część 1.

prawo do mieszkania rozwód separacja umowa najmu porady prawne dotyczące mieszkania małżónków

Prawo do korzystania z mieszkania w trakcie trwania małżeństwa przysługuje drugiemu małżonkowi.

Sytuacja zmienia się gdzie pojawia się rozwód lub separacja. Dotyczy to także umowy najmu. Warunkiem skorzystania z tej zasady prawnej jest korzystanie z lokalu mieszkalnego w celu zaspokojenia potrzeb rodziny.

Najem Instytucjonalny mieszkania- 9 ważnych informacji. Porady prawnika.

W dzisiejszym wpisie omówimy umowę najmu instytucjonalnego. Najem instytucjonalny jest obecnie najbezpieczniejszą formą najmu lokalu mieszkalnego. Dobrze przygotowana umowa to gwarancja bezpieczeństwa dla wynajmującego, że jego dom lub mieszkanie nie będzie okupowane przez nieuczciwego najemcę. Chcesz, by umowa, którą zawierasz z nowym najemcą była profesjonalnie przygotowana i zawierała niezbędne zabezpieczenia których nie ma w umowach znajdujących się w Internecie? Ten artykuł przybliży ci zasady bezpiecznego najmu. Po jego przeczytaniu będziesz wiedział która umowa gwarantuje lepsze warunki wynajmu mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Pozew o zaprzeczenie ojcostwa | Uznanie macierzyństwa | Doradztwo międzynarodowe UK, Niemcy, Kanada

pozew o zaprzeczenie ojcostwa

Zaprzeczenie ojcostwa oraz uznanie macierzyństwa jest jednym z często poruszanych tematów w pytaniach do mojej Kancelarii. Porady prawne krajowe jak i międzynarodowe z Kanady, Niemiec lub UK są częstą praktyką. Problematyka domniemania ojcostwa jest bardzo ważna nie tylko dla dorosłych zainteresowanych uczestników postępowania ale także dla dzieci. Problem powództwa o zaprzeczenie ojcostwa oraz ustalenie macierzyństwa […]

Podatek Stamp Duty Land Tax (SDLT) – Polski prawnik wyjaśnia.

podatek stamp duty land tax

W ramach świadczenia pomocy prawnej dla Polonii oraz emigracji miałem okraję przygotowywać analizę dotyczącą nieruchomości zakupionej w Polsce przed ślubem. Porady prawne dla osób stale zamieszkujących Wielką Brytanię w ramach spraw pozostawionych w Polsce to jedna z głównych gałęzi działalności mojej Kancelarii. W tej publikacji opiszę najważniejsze informacje na temat Podatku SDLT: Podatek Stamp Duty […]

Umowa najmu dla studenta. Najem pokoju. 6 ważnych kwestii.

umowa najmu pokoju dla studenta

W najbliższych dniach tysiące studentów rozpocznie rok akademicki. Co zrobić by dobrze wynająć lokal mieszkalny studentowi? To pytanie często pojawia się w moich zapytaniach od klientów z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Lublina. nie ma prostej odpowiedzi na pytanie czy umowa najmu dla studenta rożni się od tej która jest standardową umową najmu. W poniższym wpisie postaram się wskazać na niektóre cechy umowy lub problemy z którymi zetknęli się moi klienci.

Pomoc prawna dla Polonii z Kanady | Polski prawnik – spadki, nieruchomości. Prawo rodzinne.

pomoc prawna dla polaków w kanadzie

Kancelaria z siedzibą w Warszawie specjalizuje się w szeregu spraw rodzinnych i nieruchomościowych położonych na terenie całej Polski. Celem działań Kancelarii jest wsparcie m.in. Polonii kanadyjskiej. Dobre doświadczenia z Klientami z Kanady: Polonią, ich rodzinami spowodowały, że doceniamy i dziękujemy za zaufanie do polskich prawników – radców prawnych specjalizujących się w sprawach rodzinnych, nieruchomościowych i innych.

Poręczenie umowy najmu – bezpieczna umowa najmu dla studenta.

Poręczenie umowy najmu stanowi istotny element wielu transakcji najmu nieruchomości, zarówno dla wynajmującego, jak i wynajmującego. Polega ono na zabezpieczeniu prawidłowej realizacji umowy poprzez zaangażowanie trzeciej strony, która zobowiązuje się do spłaty należności, w przypadku gdy wynajmujący nie będzie w stanie jej uregulować. W ostatnich latach poręczenie towarzyszy coraz większej liczbie umów najmu, ze względu na rosnące znaczenie bezpieczeństwa finansowego dla obu stron umowy.

Najem okazjonalny i użyczenie dla obywateli Ukrainy po 24 lutego 2022 r. Możliwość egzekucji komorniczej – ułatwione procedury.

najem okazjonalny dla ukrainy

Czy obcokrajowiec przybywający z Ukrainy może zawrzeć umowę najmu okazjonalnego? Na to i inne pytanie odpowiem w dzisiejszym wpisie.Niedawno jeden z czytelników zadał pytanie dotyczące najmu okazjonalnego dla Ukraińców przybywających do Polski w ostatnich miesiącach. Pytanie dotyczyło możliwości stosowania umowy najmu okazjonalnego oraz konsekwencji braku niezbędnych załączników warunkujących skuteczność zaistnienia w obrocie prawnym umowy najmu okazjonalnego.

Waloryzacja – podwyższenie czynszu najmu lokalu użytkowego i mieszkalnego?

jak podwyższyć czynsz

Poszukujesz profesjonalnych porad prawnych dotyczących waloryzacji czynszu najmu? Nasz wpis to kompendium wiedzy dla wynajmujących i najemców, którzy chcą zrozumieć zasady i prawa związane z aktualizacją czynszu. Odkryj kluczowe informacje dotyczące waloryzacji czynszu najmu, dowiedz się, jakie są Twoje prawa jako najemca oraz obowiązki jako wynajmujący. Dzięki naszym praktycznym poradom będziesz wiedział, jak skutecznie negocjować warunki umowy najmu pod względem waloryzacji czynszu. Poznaj także najnowsze zmiany w przepisach prawnych dotyczących tego zagadnienia i zabezpiecz swoje interesy. Nie czekaj, skorzystaj z naszych porad i zyskaj pewność w kwestiach związanych z waloryzacją czynszu najmu!”