Zmiana kwot wolnych | Nowe limity w kwotach wolnych od podatku od spadków i darowizn. Prawo spadkowe – aktualne informacje.

zmiana kwot wolnych

Od 13 października 2022 r. obowiązują nowe stawki w zakresie kwot wolnych od podatku od spadków i darowizn. O wszystkich zmianach podatkowych piszę w artykule na mojej nowej stronie www.spadekporodzicach.pl Poniżej link do całego artykułu, w którym dowiesz się co nowego w zakresie spadków oraz darowizn. Jeśli potrzebujesz porady prawnej w zakresie spadków lub darowizn […]

Prawnik dla Polonii – porady prawne dla emigracji UK, Kanada.

doradztwo prawne dla polaków za granicą

Szukasz pomocy prawnej w UK lub Polsce? Mieszkasz w Kanadzie? Pomoc prawna dla Polaków przebywających za granicą to istotne wsparcie dla emigrantów. Nasza Kancelaria oferuje usługi wykwalifikowanego radcy prawnego ora prawników z UK specjalizujących się w obszarze prawa dla Polonii. Udzielając nam pełnomocnictwa, masz pewność, że Twoja sprawa będzie profesjonalnie prowadzona.

Co to zachowek, kto otrzyma ile wynosi. Jak obliczyć?

kto jest uprawniony do zachowku

Dziedziczenie i zachowek to nie tylko proces przekazywania majątku po zmarłym, ale również obszar prawa cywilnego, który dotyka wielu aspektów życia codziennego. W szczególności, zagadnienia związane z prawem do zachowku stają się coraz częściej omawiane i rozstrzygane w kancelariach prawnych. W naszym artykule skoncentrujemy się na omówieniu kluczowych pojęć związanych z zachowkiem, prawem do zachowku oraz rozważymy pytanie: „Ile dostanę z zachowku?”