Pozew o zaprzeczenie ojcostwa | Uznanie macierzyństwa | Doradztwo międzynarodowe UK, Niemcy, Kanada

pozew o zaprzeczenie ojcostwa

Zaprzeczenie ojcostwa oraz uznanie macierzyństwa jest jednym z często poruszanych tematów w pytaniach do mojej Kancelarii. Porady prawne krajowe jak i międzynarodowe z Kanady, Niemiec lub UK są częstą praktyką. Problematyka domniemania ojcostwa jest bardzo ważna nie tylko dla dorosłych zainteresowanych uczestników postępowania ale także dla dzieci.

Problem powództwa o zaprzeczenie ojcostwa oraz ustalenie macierzyństwa dotyka nie tylko młode osoby ale także osoby już w dojrzałym wieku. Rozstrzygnięcie czy jest możliwe ustalenie, zaprzeczenie lub zmiana statusu rodzicielskiego jest częstym problemem prawnym. Zwracają się do mnie osoby z zagranicy z Kanady, Niemiec lub z Wielkiej Brytanii ale także z Polski: Krakowa czy Warszawy.

Moje poprzednie wpisy dotyczące problemu ojcostwa i macierzyństwa dotyczyły:

1. Informacji ogólnych i podstaw prawnych do zaprzeczenia ojcostwa,

2. Skutecznego wniesienia pozwu o zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa.

Jeśli mieszkasz poza granicami Rzeczypospolitej a chcesz dowiedzieć się na temat aktualnych przepisów dotyczących zaprzeczenia ojcostwa oraz ustalenia macierzyństwa Kancelaria zajmie się Twoją sprawą.

Jeśli potrzebujesz pełnomocnika w toczącej się sprawie warto by był to doświadczony profesjonalny prawnik. Często pozwoli to oszczędzić pieniądze i czas w toku sprawy.

Dla Emigracji ważnym elementem współpracy jest wyjaśnienie polskich przepisów oraz dobra komunikacja z prawnikiem w Polsce. Takie usługi moja Kancelaria świadczy poprzez dopasowane godziny pracy – zgodnie ze strefą czasowa USA lub Kanady.

Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie macierzyństwa – Kancelaria doradza w sprawach Polonii na całym świecie

Jak wygląda współpraca z Emigracją – Polonią z Kanady, USA lub Wielkiej Brytanii lub jedynie chwilowo mieszkającymi poza granicami Polski?

Zachęcamy do wstępnej krótkiej redakcji problemu i przesłania na adres e-mail.

Opis sprawy należy przesłać na adres: kontakt@dnradcaprawny.pl – w ten sposób Kancelaria może przygotować się do zredagowania oferty dla Państwa. Każda sprawa jest inna i wymaga odpowiedniego przygotowania.

Następnie przedstawiam ofertę którą Państwo przyjmujecie lub omawiamy szczegóły ewentualnej współpracy. W ten sposób kontakt jest szybki a relacje pomiędzy stronami transparentne i wiarygodne.

W przypadku konieczności skorzystania z pomocy profesjonalnego prawnika, zrzeszonego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie – podaję kontakt: Dominik Nowak tel: 500861130, email: kontakt@dnradcaprawny.pl.

O Autorze.

Dominik Nowak – prawnik, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych.

Ukończył aplikację radcowską i zdał państwowy egzamin zawodowy. Jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, która należy do Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników (IBA). Ukończył z wynikiem bardzo dobrym podyplomowe studia w zakresie zamówień publicznych a także Szkołę Prawa Amerykańskiego. Na co dzień doradza dużym podmiotom gospodarczym a także osobom fizycznym w języku polskim i angielskim