Autor

Szanowni Państwo, nazywam się Dominik Nowak.Dominik Nowak radca prawny porady prawne, opinie prawne, pisma procesowe Warszawa |Śródmieście | Mokotów

Jestem radcą prawnym czynnie wykonującym zawód na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Prowadzę Kancelarię Radcy Prawnego „Prawo i Nieruchomości”.

Studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ukończyłem w 2009 r.

W 2010 r. ukończyłem potwierdzony dyplomem roczny program stypendialny z językiem wykładowym angielskim – Centrum Prawa Amerykańskiego – organizowany przy udziale Uniwersytetu Floryda.

W 2015 r. ukończyłem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, której aktualnie jestem członkiem.

W 2016 r. z powodzeniem złożyłem państwowy egzamin zawodowy uprawniający do wykonywania zawodu radcy prawnego i zostałem  wpisany na listę radców prawnych pod numerem WA-12524. Z wynikiem bardzo dobrym ukończyłem Studia Podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UW z zakresu zamówień publicznych. 

Doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy prawnej zdobywałem w kilku prestiżowych instytucjach:

  • Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich;

  • Biurze Organizacyjno-Prawnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego;

  • Biurze Oceny Legalności Decyzji Nacjonalizacyjnych Ministerstwa Gospodarki;

  • Departamencie Zastępstwa Procesowego I Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa;

  • Gabinecie Prezydenta m.st. Warszawy;

  • w latach 2017-2020 radca prawny Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy – Samodzielne Jednoosobowe Stanowisko Pracy Radcy Prawnego.
  • lata 2019 – 2021  specjalista ds. prawnych w ramach projektów unijnych oraz krajowych;
  • radca prawny w spółce giełdowej.

Wiedzę i umiejętności z zakresu prawa cywilnego oraz nieruchomości zdobywałem także w znanych warszawskich Kancelariach.

W swojej praktyce zawodowej koncentruje się na problematyce nieruchomości, prawa cywilnego, gospodarczego, prawa spadkowego i rodzinnego. Posiadam także duże doświadczenie z zakresu dochodzenia wierzytelności w tym w szczególności skomplikowanych postępowań egzekucyjnych, przeciwdziałaniu egzekucji,  postępowań przeciwegzekucyjnych.

Ukończyłem dwusemestralny kurs doskonalenia zawodowego „Angielski dla polskich prawników” prowadzony przez Specjalistyczna Szkołę Językową Sawicki LLB pod honorowym patronatem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Stale szkolę się na kursach i warsztatach w zakresie zarządzania i najmu nieruchomości mieszkaniowych i użytkowych, prawa autorskiego czy prawa zamówień publicznych (studia podyplomowe z wynikiem bardzo dobrym na WPIA UW).

Obecnie od 8 lat prowadzę własną praktykę a także stale wspieram duże podmioty gospodarcze w prowadzeniu działalności.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej – jesteś w dobrym miejscu. Zachęcam do  kontaktu i omówienia Twojej sytuacji prawnej:

– tel: 500 86 11 30 mail:  kontakt@dnradcaprawny.pl  

Na maila odpowiadam 7 dni w tygodniu. 

Dodaj komentarz