Prawnik dla Polonii – porady prawne dla emigracji UK, Kanada.

doradztwo prawne dla polaków za granicą

Pomoc prawna dla Polaków przebywających za granicą to istotne wsparcie dla emigrantów. Nasza Kancelaria oferuje usługi wykwalifikowanego radcy prawnego ora prawników z UK specjalizujących się w obszarze prawa dla Polonii. Udzielając nam pełnomocnictwa, masz pewność, że Twoja sprawa będzie profesjonalnie prowadzona. W razie potrzeby, pomagamy również w znalezieniu odpowiednich specjalistów z branży podatkowej, księgowej, i innych dziedzin. Analiza dokumentacji i aktów sprawy, wraz z opinią prawną, to jedno z naszych pierwszych zadań. Przesyłamy opinie w formie PDF lub edytowanych dokumentów, aby ułatwić pracę z tematem. Porady prawne są dostępne za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, a także przez telekonferencje.

Spis treści

 1. Kompleksowa pomoc prawnika dla Polaków przebywających za granicą
 2. Sprawy rodzinne, karne, administracyjne za granicą
 3. Pomoc prawnika z językiem polskim, angielskim i niemieckim

Pomoc prawna dla Polaków na emigracji. Porady prawne online.

Jeśli przebywasz za granicą Polski na długotrwałej emigracji lub pozostawiłeś istotne sprawy dla przyszłości swojej, lub swojej rodziny na terenie Polski, Kancelaria zajmie się nimi na bieżąco raportując załatwienie spraw w wybrany przez Ciebie sposób. Sprawy te mogą dotyczyć zarówno prawa międzynarodowego jak i mogą pozostawać zupełnie bez związku. Należy bowiem pamiętać, że odpowiednie pokierowanie spraw może uchronić Państwa przed często przykrymi konsekwencjami np. fikcji doręczenia dokumentu przez Sąd lub Urząd. Podejmując współpracę z Kancelarią możesz liczyć na wsparcie w sprawach prowadzonych w języku polskim, ale także angielskim oraz niemieckim.

Sprawy rodzinne, karne, administracyjne za granicą

Kancelaria zajmuje się kompleksowo sprawami zleconymi przez naszych Klientów:

 1. Sprawy z zakresu prawa cywilnego: pozwy i odpowiedzi na pozew ( w sprawach osób fizycznych oraz sprawach gospodarczych), przygotowanie dokumentacji do złożenia pozwu: gromadzenie dokumentacji, analiza akt sprawy, fotokopie akt sprawy w wybranych Sądach lub urzędach
 2. Sprawy z zakresu prawa rodzinnego: zaprzeczenie ojcostwa, pozwy o alimenty, obniżenie alimentów, wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, uznanie za zmarłego, wniosek o ubezwłasnowolnienie, ustanowienie kuratora.
 3. Sprawy administracyjne: wszelkiego rodzaju sprawy z zakresu zaległości podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości, sprawy podatkowe z tytułu darowizn i spadków, inne incydentalne okoliczności z zakresu administracji publicznej (Urząd Gminy, Urzędy Wojewódzkie, Urząd Miasta).
 4. Sprawy karne w pełnym aspekcie: począwszy od ustalenia statusu sprawy, poprzez sprawy związane z okolicznościami powrotu Klienta do kraju, reprezentacji w toczącym się postępowaniu przed sądem.
 5. Usługa tłumaczy przysięgłych także dla Klientów objętych działaniami polskich organów administracji lub wymiaru sprawiedliwości, a nie władających biegle językiem polskim.

Pomoc prawnika z językiem polskim, angielskim i niemieckim

Nasza kancelaria skupia się na świadczeniu kompleksowych usług prawnych, zapewniając klientom wsparcie na każdym etapie ich działalności biznesowej czy osobistych spraw prawnych.

Usługi oferowane w języku polskim:

 • Doradztwo prawne w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i spadkowego.
 • Obsługa prawna w zakresie prawa pracy, w tym także reprezentacja przed sądami pracy.
 • Prowadzenie spraw z zakresu prawa karnego i karnoskarbowego.
 • Rejestracja spółek oraz prowadzenie spraw z zakresu prawa handlowego.
 • Opracowywanie umów i regulaminów dla firm.
 • Pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań oraz dochodzeniu roszczeń.

Usługi oferowane w języku angielskim:

 • Legal assistance in business transactions and contract drafting.
 • Intellectual property rights protection and enforcement.
 • Compliance and regulatory advice for international businesses.
 • Assistance with mergers and acquisitions, due diligence, and corporate restructuring.
 • Legal support for technology startups and IT companies.

Usługi oferowane także w języku niemieckim.

W przypadku konieczności skorzystania z pomocy profesjonalnego prawnika zrzeszonego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie – podaję kontakt: Dominik Nowak

tel: +48 500861130, email: kontakt@dnradcaprawny.pl

Zachęcam do pozostawienia komentarza -odpowiemy niezwłocznie.

O Autorze.

Dominik Nowak – prawnik, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem na rynku najmu, transakcji rynku nieruchomości , w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych w obszarze nieruchomości, doradztwa rodzinnego oraz gospodarczego.
Ukończył aplikację radcowską i zdał państwowy egzamin zawodowy. Jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, która należy do Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników (IBA). 

Ukończył z wynikiem bardzo dobrym podyplomowe studia w zakresie zamówień publicznych, a także Szkołę Prawa Amerykańskiego. Na co dzień doradza dużym podmiotom gospodarczym, odpowiadając za skomplikowane transakcje, a także osobom fizycznym w języku polskim i angielskim.

Dodaj komentarz