Nieruchomości

Na rynku szeroko rozumianej pomocy prawnej brakuje wyspecjalizowanych ośrodków, które świadcząc profesjonalną pomoc prawną poprzez radców prawnych i adwokatów, skupiają się na wąskiej dziedzinie prawa jaką są nieruchomości.

W odpowiedzi na rosnący popyt na wyspecjalizowane usługi rynku prawniczego specjalnie dla Państwa powstała witryna w której staram się przygotować szeroką ofertę informacji związanymi z zagadnieniami prawnymi obrotu nieruchomościami.

Swoim staraniem będę dążyć do tego, by meandry zapisów ustawowych, a także wszelkie skomplikowane sytuacje moich czytelników związane z  lokalami oraz gruntami stały się przejrzyste.

Blog ma na celu budowanie świadomości prawnej czytelników w zakresie m.in. sposobu obrotu nieruchomościami, aspektó prawnych posiadania nieruchomości we wszelkich aspektach.

Swoją wiedzę z zakresu rynku  nieruchomości staram się przekazać w taki sposób aby czytelnik miał poczucie, że jego wątpliwości zostały rozwiane.

Swoją wiedzę i doświadczenie kieruję do osób fizycznych jak i przedsiębiorców profesjonalnie zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami.

W przypadkach, w których publikacje będą niewystarczające dla rozwiązania konkretnego Państwa problemu zachęcam do kontaktu. Dodatkowo, realizuję porady i przygotowuje umowy i opinie dla osób zamieszkujących poza granicami Polski – emigrantów lub tymczasowo zamieszkujących Stany Zjednoczone Ameryki, Kanadę Anglię, Holandię, Niemcy czy Szwajcarię. 

W jakich sprawach możecie znaleźć Państwo pomoc na blogu.

  • przygotowanie umowy – często bazując na gotowych wzorach umów dostępnych w Internecie Klienci nie chronią swojego indywidualnego interesu związanego z zawarciem konkretnej umowy umowy przedwstępnej, sprzedaży, najmu. Analiza i przygotowanie istotnych elementów umowy pozwala mieć pewność, że wszystkie istotne kwestie, z punktu widzenia Strony umowy, zostały w niej zawarte. Zawód radcy prawnego daje rękojmię zgodnego z przepisami przygotowania umowy.
  • analiza i korekta umowy sporządzonej przez osobę trzecią – w praktyce często dostajemy gotowy projekt umowy do popisu. Blog pomoże Państwu w analizie postanowień umowy, wskazując jej istotne, lub zagrażające Państwa interesom punkty. Brak wskazania w umowie swoich postanowień, często powoduje wiele nieprzyjemności lub problemów z rozliczeniami, czego należy unikać. W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu;
  • negocjacje w zakresie zawarcia umowy – często osoby spoza branży rynku nieruchomości chcąc wynająć powierzchnię handlową lub mieszkalną spotykają po drugiej stronie agenta rynku nieruchomości lub innego profesjonalistę, który działając na rzecz swojego klienta przedstawia warunki z którymi Państwo się nie zgadzacie. Blog pomoże Państwu zbudować przewagę w czasie spotkań biznesowych i negocjacji w zakresie ustalania szczegółowych warunków kontraktu.
  • Aspekty prawne zasiedzenia nieruchomości, postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia własności w drodze zasiedzenia, sprawy sądowe w zakresie zasiedzenia.
  • Posiadając duże doświadczenie w zakresie spraw o zasiedzenie nieruchomości staram się przedstawiać Państwu w sposób przystępny niejasności związane z postępowaniem o zasiedzenie nieruchomości.
  • porady prawne online lub pisemne – w formie tradycyjnej na papierze wysokiej jakości w zakresie podstawowej problematyki  nieruchomości (powierzchnie komercyjne, nieruchomości gruntowe, lokalowe, w tym także dzierżawa, zasiedzenie, aspekty podatkowe) – w przypadku szczególnie skomplikowanych problemów prawnych. Dodatkowo przygotowuję umowy oraz opinie prawne dla Polaków mieszkających poza granicami – emigrantów do różnych części świata – Kanady, Australii, USA, którzy pozostawili swoje sprawy prawne w tym także nieruhcomości na terenie RP. 

Dziękuję, że zechcieliście Państwo odwiedzić moją stronę. Wasze zaufanie powoduje, że moja praca daje mi ogromną satysfakcję.