Kancelaria z siedzibą w Warszawie specjalizuje się w szeregu spraw rodzinnych i nieruchomościowych położonych na terenie całej Polski. Celem działań Kancelarii jest wsparcie m.in. Polonii kanadyjskiej. Dobre doświadczenia z Klientami z Kanady: Polonią, ich rodzinami spowodowały, że doceniamy i dziękujemy za zaufanie do polskich prawników – radców prawnych specjalizujących się w sprawach rodzinnych, nieruchomościowych i innych.
Porady prawne dla Polonii w Kanadzie w tym także porady online oraz opinie prawne są w kręgu bieżącego zainteresowania Klientów Kancelarii. Od dłuższego czasu jednym z najczęstszych klientów Zagranicznych mojej kancelarii są Kanadyjczycy polskiego pochodzenia lub Polonia kanadyjska zamieszkująca największe miasta Kanady takie jak Toronto, Montreal, Vancouver Edmonton a także Callgary.
Jednym z podstawowych obszarów doradztwa prawnego które świadczy Kancelaria na rzecz Polonii w Kanadzie to opinie prawne oraz wnioski z zakresu ubezwłasnowolnienia osób. Z problemem bez ubezwłasnowolnienia wiążą się także relacje krewnych w stosunku do instytucji opieki medycznej takich jak szpitale oraz innych podmiotów jak ośrodki pomocy społecznej poradnię oraz prywatne przychodnie.
Kancelaria świadczy pomoc w zakresie interpretacji polskich przepisów dotyczących zgód osób wymagających leczenia w przypadku nagłej potrzeby.
Kolejnym niezwykle częstym problemem jest zarządzanie nieruchomościami na odległość. Poprzez opiekę Kancelarii w zakresie stosownych umów, oświadczeń oraz kontakty z urzędami administracji publicznej można zapobiec negatywnym skutkom zaniechań.
W szczególności częstej problemem osób zamieszkujących Kanadę jest zarządzanie najmem lokali mieszkalnych lub użytkowych, rozwiązywanie umów a także odpowiednia redakcja nowych umów z najemcami.
Dobrym kanałem świadczenia pomocy prawnej są porady online. Tego typu kontakty z prawnikiem w Polsce są niezwykle ułatwione, gdyż komunikacja następuje w sposób ciągły za pomocą środków komunikacji elektronicznej a także wideokonferencji. Współpracownicy Kancelarii dostosowują swój grafik pracy do odpowiedniego przesunięcia czasu typowego dla Kanady .

Z jakimi sprawami ostatnio się zajmujemy i w czym możemy Państwu pomóc?
Sprawy rodzinne w polsko-kanadyjskich relacjach.
- Sprawy z zakresu prawa cywilnego – reprezentacja w Polsce osób zamieszkujących Kanadę – wsparcie w zakresie testamentów pozostawionych w Polsce.
- Sprawy z zakresu prawa stanu cywilnego – rejestracja zagranicznych aktów stanu cywilnego, sprawy małżeńskie, podział majątku, rozwody, opieka nad dziećmi, nazwiska.
- Sprawy z zakresu ubezwłasnowolnienia, obrony przed ubezwłasnowolnieniem, sprawy z zakresu zgody na leczenie osoby starszej, kontakt z jednostkami opieki zdrowotnej w celu przeprowadzenia procedury zgody na zabieg operacyjny.
- Sprawy z zakresu opieki nad dziećmi lub ustalenia praw do kontaktów z dziećmi, ustalenie ojcostwa oraz zaprzeczenie ojcostwa
Sprawy nieruchomości położonych w Polsce.
- Umowy najmu: zawieranie, rozwiązywanie, redagowanie umów – kontakt z najemcami, stosowne pisma oraz oświadczenia.
- Nieruchomości: badanie stanu prawnego, podejmowanie innych stosownych działań np. ochrona przed zasiedzeniem, ochrona przed innymi niekorzystanymi działania osób trzecich.
- Redagowanie umów przedwstępnych, umów dzierżawy lub reprezentacja Klientów przed notariuszem lub innymi urzędami celem regulacji stanu prawnego.
Sprawy administracyjne w sprawach wszczętych przez polskie organy.
- Podatki: podatek dochodowy, analizy i reprezentacja osób fizycznych i prawnych.
- Reprezentacja przed organami w sprawie zaległych podatków – stosowne pisma i wyjaśnienia.
- Reprezentacja przed organami egzekucyjnymi – występowanie w sprawach egzekucji komorniczych i dochodzeniu roszczeń.

Analiza umów międzynarodowych zawartych z Rządem Kanady.
- Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Kanady w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji podpisana w Warszawie dnia 6 kwietnia 1990 r.;
- Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Kanady w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku
- Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Kanady o wspieraniu mobilności młodych obywateli;
- Umowa o zabezpieczeniu społecznym między Rzeczpospolitą Polską a Kanadą;
- Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Kanady o komunikacji lotniczej;
- Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Rządem Kanady w sprawie wzajemnych stosunków w dziedzinie rybołówstwa
- Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Rządem Quebecu o współpracy ekonomicznej, naukowej, technologicznej i kulturalnej;
- Porozumienie między Ministerstwem Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Rzeczypospolitej Polskiej i Departamentem Środowiska oraz Departamentem Przemysłu Kanady o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska.
Celem szybkiego kontaktu należy skierować pytanie do Kancelarii: kontakt@dnradcaprawny.pl lub dominik.nowak@oirpwarszawa.pl
Telefon +48 500 86 11 30 – pod tym numerem można również pisać na WhatsUp.
Jeśli potrzebujesz pomocy – z pewnością odpowiemy na maila! Zachęcam do pozostawienia komentarza -odpowiemy niezwłocznie.
Dzień dobry, potrzebuję pomocy w sprawie wniosku o ubezwłasnowolnienie matki – kto bierze udział w sprawie ? Czy sąd decyduje w sprawach majątku mamy? Ile trwa takie postępowanie?
Dzień dobry, sprawy o ubezwłasnowolnienie w Polsce mogą być prowadzone m.in na wniosek osoby bliskiej za pośrednictwem profesjonalnego pełnomocnika. Prawnik przygotowuje stosowne dokumenty, załączniki, występuje do organów w imieniu wnioskodawcy. W sprawie bierze udział wnioskodawca, uczestnik postępowania – osoba ubezwłasnowalniana oraz prokurator. Pełnomocnik prowadzi sprawę w imieniu wnioskodawcy i może we wniosku wskazać kwestie wymagające ochrony. W szczególności prawnik – radca prawny – pomoże rozstrzygnąć kwestie doradcy tymczasowego zajmującego się majątkiem mamy. Sąd powołuje doradcę tymczasowego do zajęcia się m.in sprawami majątkowymi na czas postępowania w sądzie. Postępowanie o ubezwłasnowolnienie trwa od ok. 5 miesięcy do roku w zależności od aktywności uczestników a także ewentualnego scenariusza postępowania (apelacja, zażalenia itd.). Jeśli potrzebuje Pani pomocy w sprawie wniosku w Polsce – proszę o kontakt na maila podanego na stronie lub kontakt telefoniczny.